Specjalizujący się w dziedzinie drzeworytu artysta ukończył Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, obecnie w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych, Teologicznych i Artystycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Na wystawie w Domu Darmstadt Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów zaprezentował dzieła w technice drzeworytu langowego, zebrane w barwnych i achromatycznych układach drzeworytniczych, których tematem są mućki za płotem sąsiada z Chodkowa koło Bodzanowa, jak to ujął artysta.
Wystawę otworzył Kierownik Domu Darmstadt Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów Artur Kras. Wśród gości m.in. Dyrektorzy I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego Małgorzata i Marek Mroczkowscy, nauczyciel artysty w dziedzinie reklamy wizualnej w Plastyku prof. Magdalena Sikorska-Tokarska, Kierownik Działu Realizacji Wystaw i Edukacji Płockiej Galerii Sztuki Laura Dyczko.
Dawid Andrzej Ławicki to utalentowany twórca, który już w klasie drugiej Plastyka otrzymał I nagrodę w kategorii grafiki III Międzynarodowego Biennale Miniatur „Początek był w Polsce”, następnie m.in. stypendium Prezydenta Torunia, Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wyróżnienie honorowe Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
W pracy nad doktoratem bada problem technologiczny, formalny i artystyczny obrazu graficznego uzyskanego z jednej matrycy metodami druku wklęsłego i wypukłego. Jego zainteresowania obejmują również linoryt, mokulito, kolografię, fotografię otworkową oraz malarstwo.
Zdjęcia: Marek Mroczkowski, Małgorzata Mroczkowska (8-9)