Zwiedzamy TVP S.A. i Centrum Nauki Kopernik

I wreszcie nadszedł wtorek 3 marca, dzień naszej wycieczki. Punktualnie o godzinie 8.00 rano, przed płockim teatrem, rozpoczęła się nasza przygoda. Wyruszyliśmy w drogę z Panią przewodnik i przesympatycznym Panem kierowcą. Uczestnikami byli uczniowie I Prywatnego Gimnazjum i I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Marceliny Rościszewskiej, a opiekę sprawowali prof. prof. Agnieszka Gazda, Ewa Szczepańska i Krzysztof Dębowski.

Ahoj przygodo! – wykrzyknęła młodzież z naszego gimnazjum i liceum i autokar ruszył trasą nr 60 do Warszawy. W drodze do stolicy integrowaliśmy się nucąc starsze i nowsze przeboje. Czas umilały nam również wspólne rozmowy i opowieści Pani przewodnik.

Naszym oczom ukazał się dostojny budynek – gmach Telewizji Polskiej S.A., obiekt o XXI-wiecznej bryle autorstwa wybitnego architekta Czesława Bieleckiego.
http://www.ronet.pl/index.php?mod=realizacje&realizacja_id=421

Dla niektórych z nas była to pierwsza i niezapomniana wizyta w telewizji! Mogliśmy zasiąść w tych samych fotelach, co sławni komentatorzy sportowi lub inne wielkie postaci show- biznesu. Pan przewodnik pokazał nam „telewizyjną kuchnię”, montażownie i reżyserki – miejsca, w które nigdy nie docierają kamery i reflektory.
http://www.tvp.pl

Kolejnym punktem naszej wędrówki było Centrum Nauki Kopernik, powołane przez Prezydenta Warszawy prof. dr. hab. Lecha Kaczyńskiego w 2004 roku. Fantastyczne miejsce, w którym bez względu na wiek można łączyć przyjemne z pożytecznym – wiedzę z zabawą. Zwieńczeniem naszej wycieczki po centrum był pokaz filmu w otwartym właśnie planetarium – „Niebo Kopernika”.
http://www.kopernik.org.pl

Jesteśmy pewni, iż podróż do Warszawy i miejsca, które tam zwiedziliśmy, utkwi nam na całe lata w pamięci! A ta nasza młodzież!… Jak dobrze wychowana! Cóż za dyscyplina i nieustające zainteresowanie!