Grażyna Zielińska w Szkołach LOGOS – Płockim Ogrodzie Sztuki

Płocki Ogród Sztuki kwitnie sztuką sceniczną dzięki inicjatywie Zofii Mieszkowicz i Oliwii Wiśniewskiej – uczennic klasy pierwszej I Prywatnego Gimnazjum Plastycznego, które zaprosiły do Szkół LOGOS w Płocku Grażynę Zielińską – wybitną polską aktorkę teatralną i filmową. W sali wystawowo-widowiskowej nasz gość pokazał kunszt sztuki aktorskiej, przez ponad dwie godziny przykuwając uwagę szkolnej publiczności.

Grażyna Zielińska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Od 1986 roku występuje na deskach Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Zagrała w ponad trzydziestu filmach fabularnych i serialach telewizyjnych. W 2002 roku odznaczona została Srebrnym Krzyżem Zasługi. W tym roku zdobyła nagrodę Jury XVI Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska za brawurowo zagraną rolę Simone w sztuce Christiana Giudicelli „Pierwsza młodość” w reżyserii Marka Mokrowieckiego.

Zofia Mieszkowicz i Oliwia Wiśniewska – organizatorki wydarzenia w Płockim Ogrodzie Sztuki, przygotowały interesujące pytania, padały też dodatkowe ze strony dociekliwych słuchaczy i widzów. Grażyna Zielińska ujęła uczestników spotkania swym talentem scenicznym, pogodnym stosunkiem do świata. Nic dziwnego, że została pokochana przez szkolną publiczność, która odwdzięczyła się wręczeniem linorytu naszej absolwentki Dominiki Suligowskiej.