„Wychodzimy stąd szczęśliwi i zainspirowani”

„W imieniu całego Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów na Akademii Sztuki w Szczecinie dziękuję za ciepłe i serdeczne przyjęcie oraz za oprowadzenie nas po całej szkole. Wychodzimy stąd szczęśliwi i zainspirowani” – to wpis Małgorzaty Goliszewskiej do Księgi Pamiątkowej. Grupa wykładowców, studentów i absolwentów przybyła do I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego w ramach objazdu naukowego siedmiu wybranych liceów plastycznych w Polsce.

Absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie Małgorzata Goliszewska tworzy w takich mediach, jak film, instalacje, performance, dźwięk, sytuując się na styku sztuki współczesnej oraz filmu dokumentalnego. Wystawiała swe prace w Orońsku, Wenecji, Wrocławiu, Warszawie. Filmem „Ubierz mnie” uzyskała nagrodę 7. In Out Festival 2013 w Gdańsku. Wraz z artystami i wykładowcami szczecińskiej Akademii Sztuki poprowadziła z uczniami „Plastyka” interaktywne zajęcia „Uczymy sztuki i projektowania”.

Po warsztatach w pracowni historii sztuki przyszła kolej na zwiedzanie szkoły. Niezastąpione Karolina Boruszewska, Aleksandra Kobza i Sandra Pracz-Kudrej z klasy trzeciej z nadzwyczajną energią i profesjonalnym komentarzem oprowadziły szczecinian po sali wystawowej i laboratoriach na wszystkich trzech kondygnacjach.

Zdjęcia wskazują, iż Plastyk to szkoła niezwykła, o znakomitych warunkach edukacyjnych i artystycznych, dorobku uczniów i nauczycieli, która może inspirować również środowiska akademickie. „Plastyk – szkoła z kulturą!”

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,14101867,Malgorzata_Goliszewska__Ubierz_mnie.html
http://szczecin.naszemiasto.pl/artykul/studentka-akademii-sztuki-w-szczecinie-zdobywa-nagrody-za,2769154,art,t,id,tm.html
https://www.youtube.com/watch?v=FlbZ8wdd6SE
https://www.youtube.com/watch?v=0B5Ve3LjSy8
http://europeanfilmfestival.szczecin.pl/pl//artist/Malgorzata-Goliszewska