XXII Plener Rysunkowo-Malarsko-Fotograficzny Szkół LOGOS w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym

XXII Plener Rysunkowo-Malarsko-Fotograficzny Szkół LOGOS w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym, dokąd udali się uczniowie klas I-III I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego oraz klas I-II I Prywatnego Gimnazjum plastycznego. Pięciodniowy pobyt miał miejsce w Ośrodku Rekreacyjno-Szkoleniowym w Cierszewie. Tematem analiz i prac zagadnienia plastyczne pejzażu przyrodniczo-kulturowego nad Skrwą Prawą.

Adepci sztuk pięknych tworzyli pod okiem artystów plastyków prof. Anny Macionek-Stańko i Magdaleny Sikorskiej-Tokarskiej, wspieranych przez prof. Ewę Wojtysiak-Szczepańską. Kierownikiem pleneru był dyrektor ds. dydaktycznych i wychowawczych Marek Mroczkowski.

Drugi dzień pleneru to m.in. uroczystość wręczenia dyplomu i nagrody dla autorów pisanki wielkanocnej, która w tegorocznym głosowaniu internautów cieszyła się największą sympatią. Twórcami ulubionego jajka, prezentowanego na Starym Rynku w Płocku, są Zofia Mieszkowicz i Oliwia Wiśniewska z klasy pierwszej I Prywatnego Gimnazjum plastycznego. Dyplomy i przydatne plastykom upominki otrzymali też pozostali uczniowie, którzy przyczynili się do świątecznych wrażeń płocczan. Podziękowania otrzymała artysta plastyk Anna Macionek-Stańko oraz Dyrektor Szkół LOGOS Małgorzata Mroczkowska. Dyplomy przyznał i nagrody ufundował Zarząd Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, a do Cierszewa przybyła i całość zgrabnie wręczyła Prezes Zarządu PLOT Iwona Krajewska.

Czwartek/piątkowe przedpołudnie pleneru to m.in. kolacja i tańce przy ognisku (setlista!), jubileusz kierownika pleneru, szlifowanie języka niemieckiego, ostatnie działania plastyczne, mecz piłki nożnej. Pojawiła się też „loża absolwentów” – tak Eliza Smolarek określiła grupę wychowanków przybyłych na plener, by przyjrzeć się postępom w pracy młodszego koleżeństwa.

Oprócz Elizy można było uścisnąć Pawła Dominiaka, Aleksandrę Jagiełło, Przemysława Kaźmierczaka, Damiana Niewęgłowskiego, Patrycję Plebaniak, Kamilę Rudnicką i Marcela Strzeleckiego. Szczególnie energetyczna okazała się brać studencka, która wytrwała przy ognisku do bladego, piątkowego świtu. Ocena prac i powrót do Płocka, a we wrześniu: wystawa poplenerowa oraz dyplomy i nagrody w kategorii rysunku, malarstwa, fotografii oraz Kierownika Pleneru, Dyrektora Szkół LOGOS i Nagroda Publiczności.