Malujemy pisanki wielkanocne w ORLEN Arenie

„Prace wykonane przez Państwa uczniów były na wysokim poziomie artystycznym i cieszyły oko każdego odwiedzającego płocką starówkę” – czytamy w liście, w którym Prezes Zarządu Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Iwona Krajewska ponownie zaprosiła uczniów I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego do stworzenia nastroju świątecznego na Starym Rynku.

Tysiące płocczan mogło podziwiać w Święta Wielkiej Nocy Anno Domini 2017 piętnaście wielkich pisanek, ozdobionych przez uczniów „Plastyka”, gdyż, jak dalej czytamy w w/w liście, „nasze pisanki wielkanocne wpisały się już na stałe w krajobraz przedświąteczny Płocka, cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy w okresie Świąt Wielkiej Nocy specjalnie przybywają na starówkę, by zrobić sobie przy nich pamiątkowe zdjęcie i wysłać je jako pocztówkę do swoich rodzin, przyjaciół”.

W konkursowych pracach projektowych i malarskich udział wzięli uczniowie nie tylko „Plastyka”, ale także I Prywatnego Gimnazjum Plastycznego. Działania artystyczne nadzorowali w tym roku profesorowie Maciej Jeziórski, Marek Mroczkowski, Magdalena Sikorska-Tokarska i Ewa Wojtysiak-Szczepańska.

https://portalplock.pl/pl/11_wiadomosci/18483_kolejny_powod_by_odwiedzic_plocka_starowke_przydadza_sie_aparaty_foto.html