Alicja Dziedzic z klasy II B – laureatką ogólnopolskiego konkursu fotograficznego PORTRET 2018 EDYCJA 8

Zdjęcia portretowe Alicji uzyskały wyróżnienie konkursowe i nagrodę – kurs fotografii studyjnej: moda, portret, postprodukcja w profesjonalnym studio filmowym i fotograficznym „Bakarum” w Warszawie.

W konkursie uczestniczyło ponad osiem tysięcy fotografów z kraju i z zagranicy www.todobrykonkurs.pl. Red. SI przypomina, iż Alicja otrzymała niedawno w Poznaniu wyróżnienie IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Powidoki 2018 „Start the Game”.

Alicja Dziedzic powiedziała nam:
„W warsztatach miałam okazję w praktyce sprawdzić, jak zorganizowany jest profesjonalny workflow, jaki jest pro pipeline fotografa, począwszy od narodzin pomysłu, przez jego rozwój, pracę z teamem kreatywnym, komunikację, pracę z modelką (Igą Górecką z agencji www.nevamodels.pl), współpracę z klientem, a wszystko to w otoczeniu najwyższej klasy sprzętu.

Na zajęciach pracowaliśmy z oświetleniem Profoto – to jedna z trzech głównych firm oferujących oświetlenie studyjne. Do dyspozycji był 27-calowy monitor graficzny NEC — sprzętowo skalibrowany. Zdjęcia robiliśmy wyposażonym w matrycę o rozdzielczości 50,6 MP Canonie EOS 5DS R z zestawem obiektywów SIGMA z serii Art.

Drugi dzień kursów był poświęcony postprodukcji, w tym wypadku filozofii użycia oprogramowania Adobe Photoshop CC oraz Capture One Pro 10. Zajęcia prowadził Sebastian Siębor, fotograf www.sebastiansiebor.pl oraz właściciel studia postprodukcji filmowej i animacji Candy Box www.candybox.pl, zajmującej się efektami specjalnymi (VFX) do filmów fabularnych i reklamowych. W trakcie kursu miałam również możliwość skonsultowania prac w kontekście rozwijania własnego stylu i świadomego budowania portfolio.” www.todobrykurs.pl