Znamy wyniki VII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”

W sali wystawowej odbyły się obrady Międzynarodowego Jury Konkursu. Na konkurs rekomendowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej napłynęła rekordowa liczba 754 prac z rekordowej liczby 37 szkół plastycznych z Polski i z zagranicy.

GRAND PRIX VII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” otrzymała Kinga Osowska z Liceum Plastycznego im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu (opiekun artystyczny prof. Andrzej Maldzis).

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” to jedyny konkurs plastyczny w Polsce, który odbywa się pod patronatem honorowym Ambasadorów Grupy V4 i Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej.

W bieżącej edycji szczególny powód do satysfakcji może mieć Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Litewskiej dr Šarūnas Adomavičius, bowiem I nagrodę w kategorii rysunku zdobyła Emilija Brazdeikyte – Gimnazjum Sztuk im. Edwarda Balsysa w Kłajpedzie (opiekun artystyczny prof. Rima Steponeniene).

I nagrodę w kategorii malarstwa uzyskała Hanna Ziarkowska – Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie (opiekun artystyczny prof. Paweł Rogalski).

I nagrodę w kategorii grafiki otrzymała Oliwia Stosik – Państwowy Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (opiekun artystyczny prof. Ewa Gordon).

Nagroda Przewodniczącego Jury prof. dr. hab. Jana Rylke przypadła Sandrze Skurnóg – Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku (opiekun artystyczny prof. Sergiusz Powałka).

Nagrodę Dyrektor I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego Małgorzaty Mroczkowskiej otrzymała Maria Stefanek – Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi (opiekun artystyczny prof. Marlena Szymczyk).

Pozostałe nagrody przypadły młodym artystom z liceów plastycznych z Polski, od Gdyni po Zakopane. Pełna lista nagród i wyróżnień w załączonym protokole.

Warto też zapoznać się z opinią Przewodniczącego Międzynarodowego Jury VII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” prof. dr. hab. Jana Rylke, który podkreślił, że wiele nadesłanych prac jest tak dobrych, że można je „pokazać na każdej wystawie profesjonalnej sztuki”.

Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w Płockiej Galerii Sztuki przy ulicy Henryka Sienkiewicza 36 dnia 23 listopada 2018 roku o godz. 12.00 UTC+01.00.

Na zdjęciu panowie profesorowie: Jan Rylke, Tomasz Milanowski, Jacek Dyrzyński oraz Axel Schwerk (DEU) i Dymitr Tkanko (UKR) oraz gospodarze Małgorzata i Marek Mroczkowscy i artysta plastyk prof. Magdalena Sikorska-Tokarska.

>>Do pobrania: Prace zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej<<