Jubileuszowa wystawa prac i spotkania absolwentów i profesorów

Jubileusz XXV-lecia I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego kończył się wystawą w Opactwie Pobenedyktyńskim wielkoformatowych zdjęć dwudziestu jeden roczników i prac absolwentów oraz wizytą w zmodernizowanych pracowniach „Plastyka”.

Wernisaż stał się okazją do międzypokoleniowych już spotkań, których część przeniosła się potem do budynku szkoły. Obecni byli m.in. przedstawiciele dwóch pierwszych roczników Marcin Łakomski, Paweł Brzeski (1998), Iwona Pałysa (1999) i tegoroczni absolwenci Aleksandra Kobza, Sandra Pracz-Kudrej, Przemysław i Radosław Sztupeccy (2018).

Wśród najaktywniejszych absolwentów wyróżnić należy Katarzynę Szumską, Paulę Felczak i Jakuba Dudka (2009), którzy udostępnili najciekawsze prace na wystawę. Wspomnieć też trzeba ciekawe rozmowy z Marcinem Stawickim (2011).

Oprócz oficjalnych gości uczestniczyli w wernisażu emerytowani profesorowie rysunku i malarstwa Maria Wojnarowska (1993-2010) i Zofia Zaremba (1995-2011).

Uroczystości w Sali Barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego pomogła przeprowadzić prof. Ewa Wojtysiak-Szczepańska i uczennice klasy II A Martyna Cholewińska i Wiktoria Sobótka.

Autorem wszystkich zdjęć z uroczystości Jubileuszu XXV-lecia I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego, które opublikowane zostały na FB i SI, jest Marcin Mroczkowski.