Finisaż w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina absolwentów „Plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi Bartosza Bębenisty i Rafała Wachowicza

Europejskie Centrum Artystyczne w Sannikach stało się miejscem wystawy „Influencja – pod wpływem”. To prace malarskie absolwentów „Plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi Bartosza Bębenisty i Rafała Wachowicza. Wydarzenie uświetnił koncert chopinowski.

Młodzi twórcy są absolwentami I Prywatnego Liceum Plastycznego w klasie artysty plastyk prof. Zofii Zaremby w 2011 roku. W łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego Bartosz ukończył Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz, a Rafał Wydział Sztuk Wizualnych.

W Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina Bartosz wystawił energetyczne prace malarskie o dużych kontrastach temperaturowych. Rafał wyspecjalizował się w malarstwie portretowym, olejnym i cyfrowym. Uwagę zwiedzających przykuł cykl autoportretów utrzymanych w historycznych konwencjach renesansu, baroku, klasycyzmu, impresjonizmu, secesji, ekspresjonizmu, kubizmu, surrealizmu, pop artu i hiperrealizmu.

Wśród gości byli dyrektorzy I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego Małgorzata i Marek Mroczkowscy, artyści plastycy i emerytowani profesorowie Zofia Zaremba, Maria Wojnarowska, Aniela Lewandowska, Małgorzata Roczeń.

Finisaż poprzedzony został koncertem fortepianowym Karoliny Nadolskiej z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W programie znalazł się między innymi Walc Es-dur op. 18 oraz Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22. Poezje Bolesława Leśmiana recytowała Małgorzata Kożuchowska z Teatru Narodowego w Warszawie.