Wielkanocne pisanki naszych uczniów przyciągają tysiące płocczan

W niespełna pół godziny wystawę na Starym Rynku obejrzało około trzystu płocczan. Wybrane zdjęcia Red. SI dedykuje naszym uczniom jako wyraz uznania dla oryginalnych projektów, często inspirowanych historią sztuki (przed rokiem Piet Mondrian, dziś Vincent van Gogh), jak również sprawnej realizacji pod okiem artystów plastyków.

Ekspozycją w czasie jej trwania zachwycą się tysiące zwiedzających. Jeszcze dwa dni trwa internetowy plebiscyt na najpiękniejszą pisankę. Jednym z entuzjastów jest też Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, który wykonane z ratuszowych okien fotografie pisanek autorstwa naszych uczniów propaguje na swoim FB. Artystyczny projekt I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego i Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej jest nadzwyczajny w tej części Europy.