Wycieczka do Warszawy: Galeria Wzornictwa Polskiego w Muzeum Narodowym, Instytut Biologii Doświadczalnej PAN, Pracownia Okno na Świat

Wycieczka edukacyjna do Warszawy już 15 stycznia 2020 roku. W Muzeum Narodowym Galeria Wzornictwa Polskiego – najnowsza, otwarta w grudniu 2017 roku ekspozycja stała najsłynniejszych dzieł polskiego designu (ceramika, szkło, tkaniny, ubrania, meble, sprzęt RTV/FOTO/AGD, zabawki) od początku XX wieku do chwili obecnej i lekcje: „Estetycznie i praktycznie, czyli mieszkać idealnie” i „Wszystko o tkaninach”.

W Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk – u źródeł op-art w malarstwie, grafice, modzie, sztuce użytkowej: lekcja „Wszystko o iluzji” (m.in. Mariotte, Necker, Müller-Lyer, Pogendorff, Zöllner, Kanizs, Shepard, McGurk).

W Pracowni Okno na Świat warsztaty integracyjne, w tym efektywna komunikacja interpersonalna, zarządzanie konfliktem i procesem zmian, myślenie wizualne, myślenie kreatywne. Kierownikiem wycieczki artysta plastyk prof. Maciej Jeziórski. Wolnych miejsc brak.