Wycieczka edukacyjna do Poznania: CK Zamek, Muzeum Narodowe, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Artystyczny, Muzeum Blubry

W programie m.in. impresjonistyczne grafiki z University of Oxford, warsztaty komunikacyjno-kreatywne w słynnej pracowni LEGO UAM i kompozycyjno-projektowe na UAP oraz poznańskie legendy w 6D.

Wyjazd edukacyjny do Poznania w dniu 27 lutego 2020 roku o godz. 6:20. W programie CENTRUM KULTURY ZAMEK i wystawa „Nieznany impresjonizm: Manet, Pissarro i im współcześni”, prezentująca grafiki – akwatinty, akwaforty, suchoryty pochodzące z Ashmolean Museum z University of Oxford i Muzeum Narodowego w Krakowie: Camille Pissarro, Alfred Sisley, Berthe Morisot, Paul Cézanne, Pierre-Auguste Renoir, Henri de Toulouse Lautrec, Édouard Manet, Édouard Vuillard, Pierre Bonnard.

W MUZEUM NARODOWYM – lekcja na temat dziesięciu arcydzieł ze zbiorów muzeum. M.in. Lucas Cranach Starszy, Jacopo Tintoretto, Diego Velázquez, Marcello Bacciarelli, Bernardo Bellotto zw. Canaletto, Claude Monet, Olga Boznańska, Jan Matejko.

Na Wydziale Matematyki i Informatyki UNIWERSYTETU IM. ADAMA MICKIEWICZA warsztaty z informatyki i konstrukcji w słynnej pracowni LEGO Education Innovation Studio, gdzie uczniowie będą mogli poznać rozwijające kreatywność, ekscytujące, interaktywne środowisko do nauki, wspierające pracę zespołową i komunikację, z uwzględnieniem założenia, iż technologia i nauka są naturalnym elementem edukacji kształtującej kompetencje kluczowe do życia we współczesnym świecie.

Na UNIWERSYTECIE ARTYSTYCZNYM warsztaty z tworzenia kompozycji literniczych opartych na kaligrafii brush penem na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej oraz warsztaty z projektowania wnętrz mieszkalnych Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii. Spotkanie z naszą absolwentką Karoliną Boruszewską, studentką Wydziału Architektury i Wzornictwa.

W MUZEUM BLUBRY – poznańskie legendy w interaktywnym labiryncie 6D. Rozrywkowo!