W pracowni rysunku i malarstwa – po świętach

W zdalnej pracowni rysunku i malarstwa artysty plastyk prof. Anny Wojnarowskiej scena rodzajowa i pytanie: jak kompozycją i kolorem oddać nastrój tegorocznych świąt?

Wyróżniamy przewrotnie optymistyczną pracę Pauliny Sobieckiej (II D), której przesłanie podkreślają silne kontrasty temperaturowe, a dla równowagi utrzymaną w stylu chłodnego surrealizmu Kazimierza Mikulskiego pracę Malwiny Wasilewskiej (II B).

Obejrzymy też inne ciekawe prace. Zadanie w klasach drugich niełatwe, bo jeszcze przed ćwiczeniami na temat ciała ludzkiego.

To między innymi podkreśliła prof. Anna Wojnarowska pisząc: „Ważne, że klasy drugie w trakcie realizacji tego zadania były przed ćwiczeniami na temat ciała ludzkiego (które teraz robimy) i dlatego w wielu przypadkach te postaci nie są doskonałe, ale bardziej chodziło mi o złapanie klimatu i próbę przekazania go w pracy oraz na pokazaniu swoich odczuć związanych z tą całą sytuacją. Bardzo podobają mi się prace Ani Biernat (energia koloru i kompozycji), Pauliny Kisio (bardzo ciekawa kompozycja ), Adrianny Leśniewskiej (świetny klimat) i Julii Siwek (odważna próba poradzenia sobie ze światłem w nocy!) a także Malwiny Wasilewskiej (kompozycja) i Natalii Nowocień (bardzo dobre i dokładne detale), ale myślę, że każda z prac, które wysyłam ma w sobie coś fajnego, wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze, i do tego każdy na swój sposób inaczej, co jest niezmiernie cenne”.