Plakat Alicji Dziedzic w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

Nasza tegoroczna absolwentka Alicja Dziedzic jest autorką drugiego już plakatu dla Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, tym razem do monodramu „Sekretarka”.

Spektakl autorsko i aktorsko przygotowała Barbara Misiun. To pierwsza premiera po ponownym otwarciu teatrów, a okazją stała się dziewięćdziesiąta rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. Podkreślił to dyrektor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku Marek Mokrowiecki wręczając kwiaty twórcom spektaklu.

Na deskach teatru kwiaty odebrała też Alicja Dziedzic. Jej ascetyczny w formie i kolorze plakat przenikliwym światłem zapowiada Zbawiciela wchodzącego do Wieczernika. Jeszcze nie widać Jego prawej ręki błogosławiącej patrzącą, ale z ciemności już wyłaniają się blade promienie bieli i czerwieni. To mistyczna zapowiedź obecności Chrystusa zmartwychwstałego i jego przesłania 22 lutego 1931 roku w celi płockiego klasztoru w tej właśnie postaci, w wersji malarskiej znanej potem na całym świecie.

Przełożona Domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku s. M. Diana Kuczek ZMBM powiedziała, iż „»Sekretarka« jest duchową podróżą, sekwencją scen nacechowanych mistycyzmem, religijną estetyką i osobistą wrażliwością aktorki. Główna bohaterka – Święta Siostra Faustyna, ukazana w codzienności życia klasztornego swojej celi oraz sali szpitalnej, jest główną narratorką spotkań z Jezusem Miłosiernym, który utwierdza ją w przekonaniu o słuszności swoich poleceń, ale przede wszystkim prowadzenia »Dzienniczka«”.

https://www.teatrplock.pl/pl/premiera-sekretarki-za-nami-1

Alicja Dziedzic (III B) – autorką plakatu do monodramu „Skowronek” w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

Zdjęcia: Karol Jóźwiak, klasa III B I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku