Warsztaty z lic. Karoliną Boruszewską z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

Zajęcia prowadziła Karolina Boruszewska – absolwentka I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego w Płocku (2018) i studiów I stopnia na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu (2021).

Podczas spotkania Karolina zapoznała uczniów ze specyfiką swojej uczelni, opowiedziała o realizowanym kierunku aranżacja wnętrz, pokazała swoje prace ze studiów, a także niedawno obronioną pracę licencjacką „Sztuka egipska – projekt ekspozycji w Muzeum Narodowym w Poznaniu”.

Następnie przeprowadziła warsztaty „Światło i ruch”, których celem było zaprojektowanie w kostce o wymiarach 8 x 8 x 8 mm wnętrza z wykorzystaniem światła dziennego. Omówiła też „Moodboards – narzędzia projektowe” – zestawienie form, kształtów, kolorów, zdjęć, tekstur, typografii etc. w celu pokazania specyfiki projektu, kierunku poszukiwań wizualnych, jak i funkcjonalnych.

Dyrektor I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku Małgorzata Mroczkowska podziękowała Karolinie Boruszewskiej za przygotowanie i realizację kolejnych już warsztatów z naszymi uczniami.

Naszemu gościowi wręczona została naukowa monografia płockiego Plastyka, w której Karolina Boruszewska znalazła miejsce jako jedna z najwybitniejszych absolwentek, laureatka ogólnopolskich konkursów plastycznych w Płocku i Grudziądzu, wyróżniona wpisem do Księgi Chwały prowadzonej przez Towarzystwo Naukowe Płockie od 1819 roku, dokonanym uroczyście w Auli Ratusza Miasta Płocka.

Dedykację w monografii „Szkoła z kulturą. I Prywatne Liceum Plastyczne im. Władysława Drapiewskiego. Zarys dziejów i osiągnięć szkoły artystycznej w Płocku w latach 1993-2018” umieścił autor historyk sztuki prof. Marek Mroczkowski, który w mottach otwierających jubileuszową edycję zacytował fragment wywiadu z Karoliną Boruszewską: „Nad życie kocham malarstwo i rysunek”.

Spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas trzecich i czwartych w ramach specjalizacji aranżacja wnętrz, przygotował artysta plastyk prof. Maciej Jeziórski.

Zdjęcia: artysta plastyk prof. Maciej Jeziórski, artysta fotograf prof. Adam Bębenista