Happening „Wisła w strofach i kolorach”

30. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa pod Pomnikiem Historii „Wzgórze Tumskie” z udziałem uczniów I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku.

Uczniowie I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku we współpracy z Książnicą Płocką im. Władysława Broniewskiego uczestniczyli w happeningu malarsko-poetyckim „Wisła w strofach i kolorach”. Z młodymi plastykami współpracowali członkowie Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku i Płockiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, a także płocczanie, którzy akurat wybrali się na sobotni spacer.

Miejscem kreacji artystycznych był tradycyjnie już Bulwar Stanisława Górnickiego nad królową polskich rzek. Wydarzenie w cyklu „Płock – Stolica Kultury Mazowsza” odbyło się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Połączeni Dziedzictwem”. Projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotra Glińskiego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego