Patronat honorowy Jej Ekscelencji Ambasador Nadzwyczajnej i Pełnomocnej Republiki Słowackiej w Rzeczypospolitej Polskiej Andrei Elschekovej Matisovej nad II Międzynarodowym Biennale „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”

Z przyjemnością informujemy, że Jej Ekscelencja Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Słowackiej Andrea Elscheková Matisová objęła patronat honorowy nad II Międzynarodowym Biennale „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”.

W liście skierowanym do Dyrektor I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku Małgorzaty Mroczkowskiej napisała m.in. „Dzięki tego typu przedsięwzięciom otwierają się przed przyszłymi młodymi artystami możliwości zaprezentowania swego dorobku i talentu na międzynarodowym forum”.

Jej Ekscelencja Andrea Elscheková Matisová dnia 10 października 2022 roku złożyła listy uwierzytelniające na ręce Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, obejmując tym samym w pełni urząd Ambasador Nadzwyczajnej i Pełnomocnej Republiki Słowackiej w Polsce.