Łucja Kobuszewska (II B) – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na Ekslibris

W organizowanym przez Muzeum Zamkowe w Malborku z okazji jubileuszu 60-lecia Międzynarodowego Biennale Ekslibrisu Współczesnego praca w technice linorytu Łucji Kobuszewskiej zdobyła jedno z pięciu wyróżnień.

Gratulacje i podziękowania dla organizatora konkursu, który dał młodym twórcom możliwość artystycznej wypowiedzi i plastycznej konfrontacji w sztuce ekslibrisu, łączącej szlachetne techniki graficzne z kulturą bibliofilską.

Nagrodzone ekslibrysy prezentowane będą na Zamku Średnim w Piwnicy pod Wielkim Refektarzem w dniach od 10 lipca do 31 października 2023 roku. Opiekunem artystycznym laureatki jest artysta plastyk prof. Magdalena Sikorska-Tokarska (także zdjęcie pracy), która wraz z uczniami otrzymała podziękowanie od Dyrektora Muzeum Zamkowego w Malborku za zaangażowanie i aktywny udział.

Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu Współczesnego to najstarsza w Polsce cykliczna impreza artystyczna uznana za najważniejszą prezentację światowego ekslibrisu. Organizator konkursu posiada największą państwową kolekcję tego rodzaju grafiki liczącą ponad 25 tysięcy muzealiów.

Na zdjęciach obrady jury w Refektarzu Zamku Wysokiego w Malborku.

https://zamek.malbork.pl/aktualnosci/wyniki-miedzynarodowego-konkursu-plastycznego-dla-mlodziezy-na-exlibris/