Gościmy naukowców i artystów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

W sali wystawowej Galerii PRZYSTAŃ I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku odbyły się wykłady, konsultacje i korekty dla klas IV-V uczonych i twórców Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Przybyli: dr hab. prof. ASP Dominika Sadowska, mgr Paweł Giza – Instytut Fotografii i Multimediów, dr hab. prof. ASP Robert Sobański, mgr Karolina Stolińska – Instytut Architektury Wnętrz, dr Jacek Galewski – Instytut Malarstwa i Rysunku, dr Krzysztof Guzek – Instytut Nowych Mediów i Kompozycji, mgr Daria Łuka – Instytut Projektowania Graficznego, mgr Izabela Bloch – przedstawiciel JM Rektora ASP, Sekretarz Redakcji Magazynu Artystyczno-Naukowego „Powidoki” Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Wykładowcom towarzyszyły studentki studiów drugiego stopnia na kierunku architektura wnętrz Wydziału Sztuk Projektowych Dominika Bulicz i Behar Jomaa.

To kolejna grupa naukowców, po uczonych i twórcach z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, która zawitała do I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku. Wydarzenie zorganizował Maciej Jeziórski.

Zdjęcia: Marcin Mroczkowski, niektóre Małgorzata Mroczkowska, Maciej Jeziórski