Światowy Dzień Sztuki – czyli Plastyk w Płockiej Galerii Sztuki

Wpisany do kalendarza UNESCO Światowy Dzień Sztuki to okazja dla uczniów I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego do uczczenia rocznicy urodzin Leonarda da Vinci.

Ideą wydarzenia było stworzenie wielkoformatowych prac malarskich, które stały się artystycznymi komentarzami młodzieży klas trzecich do arcydzieł światowych artystów: Leonarda da Vinci, Edvarda Muncha i Vincenta van Gogha. Dzięki współpracy z Płocką Galerią Sztuki uczniowie mogli wykazać się twórczą inwencją w wariacjach plastycznych na temat Leonarda, Edvarda i Vincenta.

Wydarzenie zainicjowała i poprowadziła Karolina Boruszewska, absolwentka Plastyka i Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, obecnie specjalista ds. organizacji wystaw i edukacji artystycznej Działu Realizacji Wystaw i Edukacji Płockiej Galerii Sztuki.

W podziękowaniu skierowanym do Dyrektor I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego Małgorzaty Mroczkowskiej Dyrektor Płockiej Galerii Sztuki Alicja Wasilewska napisała m.in.: „Zaangażowanie uczniów i pedagogów, ich energia, kreatywność i chęć działania, a także wyjątkowe prace, które wykonali dla Płockiej Galerii Sztuki, zasługują na wyrazy uznania i podziwu”. Na podobne słowa zasługuje też Płocka Galeria Sztuki, która jest jedną z najaktywniejszych instytucji kultury na Mazowszu i w Polsce .

Zdjęcia: Płocka Galeria Sztuki