Jagoda Głowacka (I C) z III nagrodą w kategorii szkół artystycznych VIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Labirynt wyobraźni” w Dąbrowie Górniczej

Konkurs o tytule przewodnim „Odlot / Reaktywacja” zorganizowany został przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej.

Nagrodzone dzieło powstało w pracowni malarskiej prof. Anny Macionek-Stańko. Praca Julii Golat (II B) z pracowni malarskiej prof. Anny Wojnarowskiej otrzymała kwalifikację do wystawy pokonkursowej.

Jury obradowało w składzie: dr hab. prof. ASP Dariusz Gajewski i dr hab. prof. ASP Jakub Adamek z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dr hab. prof. UO Bartłomiej Trzos z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, dr hab. Marek Sibinský z Wydziału Artystycznego Ostravská Univerzita v Ostravě oraz Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Olkuszu Stanisław Stach.

Wernisaż wystawy oraz rozdanie nagród dnia 4 czerwca br. o godz. 11:00 w Galerii „Na Strychu” Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej.

http://www.lspdabrowa.pl/wp-content/uploads/2024/04/Protokol-Labirynt-Wyobrazni.pdf