XXVIII Plener Rysunkowo-Malarsko-Fotograficzny Kościelisko_2024

Klasy trzecie i czwarte w Kościelisku, w willi „Cztery pory roku” na południowym stoku Pogórza Gubałowskiego, z widokiem na Tatry Zachodnie, z dominującym masywem Giewontu i Czerwonych Wierchów na czele.

Pogoda dopisała, chociaż, jak widać na zdjęciach, zróżnicowana. Początkowo deszczowa, potem słoneczna. W tle majestatyczny Giewont, bliżej – wpisany do rejestru zabytków województwa małopolskiego drewniany kościół św. Kazimierza (1914), wzniesiony w stylu zakopiańskim według projektu Eugeniusza Wesołowskiego, z witrażami Stefana Matejki, bratanka Mistrza.

Korekty i ocena prac, które obejrzymy we wrześniu br. podczas wernisażu wystawy poplenerowej i wręczenia nagród w Galerii Przystań I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku.

Tygodniowy twórczy relaks artystyczny w Kościelisku odbył się pod opieką kadry, którą stanowili prof. prof. Adam Bębenista, Michał Bukowski, Anna Macionek-Stańko (kierownik pleneru), Przemysław Paszek, Magdalena Sikorska-Tokarska, Mateusz Zyznowski.

Zdjęcia: Adam Bębenista