Wielki sukces wystawy aneksu do dyplomu w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

Tegoroczny aneks do dyplomu uczniowie klasy czwartej I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku zaprezentowali w foyer Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego. Wystawę prac otworzyli Marek Mokrowiecki – Dyrektor Teatru i Małgorzata Mroczkowska – Dyrektor popularnego w Płocku i na Mazowszu „Plastyka”.

Kilkuset koneserów sztuki uczestniczyło w otwarciu wystawy w gmachu teatru płockiego. Wśród gości byli także rodzice, przyjaciele i znajomi młodych artystów. Pojawiło się wielu absolwentów „Plastyka” z lat ubiegłych. Nie zawiodły media lokalne i ogólnopolskie, wśród nich Tygodnik Płocki i TVP INFO.

Ta wyjątkowej rangi ekspozycja ucieszyła dyrektora teatru Marka Mokrowieckiego, który wyraził nadzieję na dalszą współpracę z młodymi artystami. Podkreślić trzeba zaangażowanie i rolę pomysłodawcy przedsięwzięcia Bartosza Bębenisty z klasy czwartej, który dopilnował organizacji wystawy z pomocą odpowiedzialnego w teatrze za reklamę i edukację teatralną Leszka Skierskiego. W porozumieniu z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie zgodę wyraziła również dyrektor „Plastyka” Małgorzata Mroczkowska, która stwierdziła podczas otwarcia wystawy: „Cieszę się, że możemy tutaj wystawiać, bo sztuka ze sztuką czują się dobrze”.

Na dwóch poziomach foyer zaprezentowane zostały prace uczniów kończących w tym roku naukę w liceum artystycznym. Tak zwany aneks do dyplomu jest elementem obowiązkowym, który wymaga od każdego ucznia wykonania zestawu sześciu prac, wśród których są trzy prace malarskie, rysunek postaci, martwa natura i plakat. W kwietniu bronione będą prace dyplomowe, a po zdaniu egzaminu z historii sztuki absolwenci otrzymają uprawnienia zawodowe artysty plastyka w zakresie reklamy wizualnej, zaś w maju przystąpią do egzaminów maturalnych.

W wystawie uczestniczyli: Bartosz Bębenista, Joanna Bieńkowska, Karolina Donarska, Artur Gasparyan, Agata Giżyńska, Ewelina Grzelak, Dagmara Jaworska, Aleksandra Krzyżewska, Anna Maria Kubińska, Paulina Marzec, Miłosz Ogonowski, Wiktoria Goszczanowska, Daria Przybylińska, Marcin Stawicki, Sylwia Stępka, Daniel Szczerbak, Dominika Śliwowska, Maria Wiśniewska, Rafał Wachowicz, Tomasz Zbyszyński, Małgorzata Ziemkiewicz.

Wszyscy otrzymali od dyrektor Małgorzaty Mroczkowskiej słodkie czerwone serca z życzeniami, a czerwone tulipany od swych pedagogów i mistrzów w zakresie malarstwa i rysunku: wychowawczyni klasy prof. Zofii Zaremby, prof. Anny Macionek-Stańko i prof. Magdaleny Sikorskiej-Tokarskiej.

Zdjęcia: Małgorzata Ziemkiewicz – klasa IV I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku i Marek Mroczkowski