Uroczystość wręczenia nagród i wystawa prac laureatów I Regionalnego Konkursu Plastycznego „Mój Krajobraz” – sprawozdanie i zdjęcia

W sali wystawowej I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku odbyła się uroczystość wręczenia nagród I Regionalnego Konkursu Plastycznego “Mój Krajobraz”. Otwarta została wystawa pokonkursowa prac laureatów i uczestników. Wydarzenie przygotowane zostało w porozumieniu z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie przez Dyrektor Małgorzatę Mroczkowską, Radę Artystyczną I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku i Przewodniczącego Jury Konkursu Macieja Jeziórskiego.

Wśród gości honorowych był m.in. Marek Mokrowiecki – Dyrektor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, który otrzymał przy tej okazji obraz Darii Przybylińskiej – uczennicy klasy czwartej I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku. Jak podkreślił Bartosz Bębenista – Przewodniczący Samorządu Klasowego, wyróżnienie to przyznała społeczność uczniowska klasy czwartej jako wyraz uznania i podziękowania za wsparcie młodych artystów poprzez stworzenie świetnych warunków wystawowych do prezentacji mieszkańcom Płocka w foyer Teatru Płockiego aneksu do dyplomu tegorocznych maturzystów płockiego „Plastyka”.

Na I Regionalny Konkurs Plastyczny „Mój Krajobraz” wpłynęło 99 prac z 25 szkół podstawowych i gimnazjów. Prace plastyczne oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych. W wyniku prac Jury I Regionalnego Konkursu Plastycznego „Mój krajobraz” przyznane zostały nagrody i wyróżnienia w postaci dyplomów oraz nagród rzeczowych ufundowanych przez Zarząd LOGOS Sp. z o. o. – organ prowadzący organizatora konkursu – I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku.

W kategorii Szkoły Podstawowe: I nagroda – Michał Żęlechowski (nauczyciel Alicja Ambroziak), Szkoła Podstawowa w Staroźrebach, II nagroda – Magda Banasiak (nauczyciel Małgorzata Zadrożna-Szochner), Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku, III nagroda – Agnieszka Chudzik (nauczyciel Mirosława Wiśniewska), Szkoła Podstawowa Nr 21 w Płocku, wyróżnienie – Katarzyna Jędrzejewska (nauczyciel Sylwia Fronczak), Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Druha Wacława Milke w Płocku.

W kategorii Gimnazja: I nagroda – Karolina Kraska (nauczyciel Aleksandra Dołasińska), Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu, II nagroda – Anna Kamińska (nauczyciel Anna Łuczyńska), Gimnazjum im. prof. Jerzego Kondrackiego w Łącku, III nagroda – Paulina Wiktorska (nauczyciel Anna Łuczyńska), Gimnazjum im. prof. Jerzego Kondrackiego w Łącku.

Z uwagi na wysoki poziom artystyczny, a także wielkie zaangażowanie młodych twórców i ich artystycznych opiekunów Jury zdecydowało, że dyplomami zostaną uhonorowane wszystkie szkoły biorące udział w konkursie oraz wszyscy nauczyciele uczący plastyki.

W wystawie pokonkursowej uczestniczą prace z następujących szkół gimnazjalnych: I Prywatne Gimnazjum w Płocku, Gimnazjum Nr 6 im. prof. Władysława Szafera w Płocku, Gimnazjum Nr 10 w Płocku, Gimnazjum Nr 12 w Płocku, Gimnazjum im. Cypriana Norwida w Bielsku, Gimnazjum w Blichowie, Gimnazjum im. Pawła Włodkowica w Brudzeniu Dużym, Gimnazjum w Dobrzykowie, Gimnazjum w Emilianowie, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie, Gimnazjum w Lucieniu, Gimnazjum im. prof. Jerzego Kondrackiego w Łącku, Gimnazjum w Nowej Górze, Publiczne Gimnazjum w Radzanowie, Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Siecieniu, Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu, Niepubliczne Gimnazjum Katolickie w Sikorzu.

Ponadto prezentowane są prace z następujących szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku, Szkoła Podstawowa Nr 21 w Płocku, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Blichowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Bodzanowie, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Dobrzykowa z 1939 r. w Dobrzykowie, Szkoła Podstawowa im. ppor. Emilii Gierczak w Łącku, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie, Szkoła Podstawowa w Staroźrebach.

Zdjęcia: Marcin Stawicki, klasa IV I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku i Marek Mroczkowski