Sebastian Jędrzejewski i Dawid Ławicki – stypendystami Fundacji ORLEN-DAR SERCA i PKN ORLEN

Trudno się nie zgodzić z Panią Prezes. Obydwaj stypendyści osiągają bowiem zarówno bardzo wysokie wyniki w nauce, jak też laury w konkursach plastycznych, również o zasięgu międzynarodowym. Sebastian Jędrzejewski to laureat I nagrody w kategorii malarstwa III Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach” (opiekun artystyczny prof. Włodzimierz Kwiatkowski), a także tegoroczny stypendysta Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej. Dawid Ławicki jest laureatem I nagrody w kategorii grafika, rysunek, malarstwo III Międzynarodowego Biennale Miniatur – „Początek był w Polsce” (opiekun artystyczny prof. Magdalena Sikorska-Tokarska).

Warto podkreślić, że Sebastian i Dawid uczęszczają do klasy trzeciej I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku, a ich wychowawczynią jest artysta plastyk prof. Magdalena Sikorska-Tokarska, która towarzyszyła swoim wychowankom podczas uroczystej gali w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Obydwaj nasi uczniowie postępują w myśli idei Thomasa Edisona: Sukces przychodzi jedynie do tych, którzy działają, podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.

To równocześnie motto listów gratulacyjnych, w których Prezes Zarządu Fundacji ORLEN-DAR SERCA Emilia Gromadowska napisała do każdego stypendysty: Twoje doskonałe osiągnięcia świadczą o niegasnącej potrzebie poznania świata, wytrwałości i konsekwencji, bez której nie da się zrealizować dalekosiężnych planów […] Jestem przekonana, że jako ambitna i pełna pasji osoba z powodzeniem będziesz nadal pracować nad swoim rozwojem, osiągając zamierzone cele. Niech nigdy nie zabraknie Ci młodzieńczego entuzjazmu, by konsekwentnie podążać za swymi marzeniami.