Naszych uczniów wspiera Filharmonia Narodowa w Warszawie i Fundacja BGŻ

I Prywatne Liceum Plastyczne od lat cieszy się wsparciem BGŻ, który funduje nagrody w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pamiętajcie o ogrodach”. Dzięki staraniom Dyrektor Małgorzaty Mroczkowskiej do grona sponsorów dołączyła Filharmonia Narodowa w Warszawie. Nasi młodzi artyści zostali zaproszeni na ekskluzywny koncert, w którym wystąpili pianiści przygotowujący się do udziału w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.

Do kancelarii I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku napłynął list podpisany przez Prezesa Zarządu Fundacji BGŻ Małgorzatę Zdzienicką-Grabarz oraz Dyrektora Filharmonii Narodowej Wojciecha Nowaka.

Dyrektor I Prywatnego Liceum Plastycznego Małgorzata Mroczkowska wyraziła zadowolenie z otrzymanego listu, do którego dołączone zostały bezpłatne bilety na koncert w dniu 15 maja 2015 roku w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Dzięki temu nasi młodzi plastycy otrzymali możliwość konfrontacji swych talentów z młodymi pianistami z Polski, którzy zakwalifikowali się do XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Radość tym większa, iż od niemal roku nie ma już biletów na ten najstarszy na świecie (1927), najbardziej prestiżowy, odbywający się co 5 lat w Warszawie konkurs pianistyczny. XVII edycja odbędzie się w dniach 2-23 października 2015 roku. Bilety wykupiono w pierwszych minutach sprzedaży, zarówno na koncert inauguracyjny, przesłuchania I, II i III etapu, jak również finał oraz – oczywiście – na I, II i III koncert laureatów.

Program koncertu „Polacy w XVII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim 2015_Chopin odsłona trzecia” w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie w dniu 15 maja 2015 roku

Piotr Pawlak_lat 17_ fortepian_Ballada g-moll op. 23_Nokturn E-dur op. 62 nr 2_Barkarola Fis-dur op. 60
Łukasz Krupiński_lat 23_fortepian_ Etiuda cis-moll op. 25 nr 7_Mazurek fis-moll op. 59 nr 3_Walc Es-dur op. 18_Polonez-Fantazja As-dur op. 61
Łukasz Mikołajczyk_lat 22_ fortepian_Scherzo E-dur op. 54_Walc As-dur op. 34 nr 1_Polonez As-dur op. 53
Krzysztof Książek_lat 23_fortepian_ Preludium cis-moll op. 45_Sonata h-moll op. 58
Róża Światczyńska_Program 2 Polskiego Radia_wprowadzenie do koncertu
Dla melomanów następna okazja za 5 lat…

http://fundacja.bgz.pl
http://filharmonia.pl
http://pl.chopincompetition2015.com
http://konkurs.chopin.pl/=files/attachment/5/3139/regulamin15.pdf