Inez Zapora i „Wyspa Hobsona” w Teatrze Dramatycznym w Płocku

Inez Zapora – uczennica I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku, jest autorką scenografii i wizualizacji do spektaklu „Wyspa Hobsona” według powieści Stefana Themersona (1910, Płock – 1988, Londyn). Inscenizacja w reżyserii Mariusza Pogonowskiego miała miejsce na deskach Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

W dniu premiery publiczność wypełniła widownię teatralną do ostatniego miejsca (0,4k). Przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem, a nasza bohaterka jeszcze przed północą mogła zobaczyć na swym szkolnym koncie w dzienniku Synergia Librus ocenę celującą w kategorii „animacja kultury i sztuki”.

Inez Zapora jest uczennicą klasy czwartej płockiego „Plastyka”. W tym roku czeka ją obrona pracy dyplomowej oraz egzamin maturalny. Dobremu przygotowaniu egzaminacyjnemu służy także realizacja indywidualnych pasji. Pod intrygującym pseudonimem artystycznym „Nie Wiem” młoda artystka zdradza zainteresowania nie tylko plastyczne. To również sfera muzyczna, w tym muzyka elektroniczna, twórczo wizualizowana nagraniami wideo, wyświetlonymi teraz technologią DLP w płockim spektaklu.

http://plock.wyborcza.pl/plock/1,35710,19084100,niedzielny-wieczor-koniecznie-spedz-na-wyspie-hobbsona.html