Bezpłatny kurs przygotowawczy do szkół plastycznych w Płocku

W sobotnie przedpołudnia o godzinie 9.00 w siedzibie szkół plastycznych LOGOS w Płocku przy ulicy Sienkiewicza 26 odbywa się bezpłatny kurs przygotowawczy z rysunku, malarstwa i rzeźby, przeznaczony dla kandydatów do klas pierwszych I Prywatnego Gimnazjum plastycznego z uprawnieniami szkoły publicznej (rok założenia 2000) i I Prywatnego Liceum Plastycznego z uprawnieniami szkoły publicznej (rok założenia 1993).

Pierwsze zajęcia z rysunku odbyły się w świeżo zmodernizowanej, przystosowanej do wszelkich potrzeb uczniów pracowni. Kurs poprowadziła artysta plastyk prof. Magdalena Sikorska-Tokarska. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wydziału Historii i Dóbr Kulturowych Kościoła Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, na co dzień prowadzi w naszych szkołach zajęcia z rysunku, reklamy wizualnej, projektowania graficznego, grafiki warsztatowej i wizualnej. W swej indywidualnej twórczości zajmuje się grafiką, rysunkiem, malarstwem (pastele), fotografią. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych oraz w plenerach w Polsce i we Włoszech.

Pierwszym zadaniem kandydatów było narysowanie martwej natury, stosując poprawne rozmieszczenie elementów na płaszczyźnie oraz proporcje brył. Podczas kolejnego spotkania młodzi twórcy poznawali technikę pracy węglem i kredą, a zadaniem było narysowanie martwej natury, złożonej z prostych brył z elementami kwiatowymi.

Nasze szkoły cieszą się dużym zainteresowaniem i licznymi osiągnięciami uczniów w skali ogólnopolskiej i międzynarodowej, zarówno w konkursach plastycznych, jak i historii sztuki. Wielu uczniów otrzymuje stypendia Prezesa Rady Ministrów RP, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Fundacji ORLEN, Zachęcamy wszystkich przyszłych uczniów do wypracowywania nowych umiejętności i poszerzania swoich pasji, co z pewnością przyniesie liczne nagrody.

Karolina Boruszewska (20/02) i Małgorzata Mroczkowska (27/02)