Sprawozdanie (i FOTO – w większości niepublikowane na FB!) z XXI Międzyszkolnego Pleneru Malarsko-Rysunkowo-Fotograficznego MIERKI 2016

W dniach 6-10 czerwca 2016 roku odbył się XXI Międzyszkolny Plener Malarsko-Rysunkowo-Fotograficzny „Mierki 2016”, organizowany przez Szkoły LOGOS w Płocku. Uczestnikami byli uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej I Prywatnego Liceum Plastycznego oraz klasy pierwszej I Prywatnego Gimnazjum Plastycznego w Płocku. Gościł nas Ośrodek Wypoczynkowy „Kołatek” w Mierkach koło Olsztynka.

Zrealizowane zostały podstawy programowe w zakresie malarstwa, rysunku i fotografii w krajobrazie przyrodniczym i kulturowym Pojezierza Warmińsko-Mazurskiego pod czujnym okiem naszych profesorów: Anny Macionek-Stańko, Magdaleny Sikorskiej-Tokarskiej, Ewy Wojtysiak-Szczepańskiej oraz Marka Mroczkowskiego – kierownika pleneru.

Młodzi artyści ciężko pracowali przez pięć dni na terenie ośrodka. Zadania, które musieli wykonać to między innymi studium wody, wykonanie obrazu o dowolnej tematyce, lecz bez użycia koloru zielonego, prace akwarelą oraz pastelem, szkice rysunkowe.

Wszyscy uczestnicy pleneru wykazali się dużym zaangażowaniem i pracowitością, co podsumowały korekty profesorów oraz bardzo dobre, a nawet celujące oceny otrzymane za wykonane dzieła.

W międzyczasie uczniów czekało wiele atrakcji, m.in. lekcja studyjna i zwiedzanie Huty Szkła Artystycznego w Olsztynku oraz rekonesans, a następnie plener w Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznym w Olsztynku, a także ognisko nad Jeziorem Staw.

Bardzo serdecznie zapraszamy na poplenerowy wernisaż, który odbędzie się we wrześniu bieżącego roku w Sali Wystawowej Szkół LOGOS przy ulicy Sienkiewicza 26 w Płocku. W tym dniu odbędzie się również uroczystość wręczenia dyplomów i cennych nagród w kategoriach: Malarstwo, Rysunek, Fotografia, Nagroda Publiczności oraz Nagroda Kierownika Pleneru.

Z całego serca dziękujemy profesorom, rodzicom, uczniom oraz organizatorom za wkład pracy i możliwość bycia na niesamowitym i niepowtarzalnym plenerze artystycznym.

http://www.kolatek.pl
http://muzeumolsztynek.pl
http://www.huta-olsztynek.pl
http://szkolylogos.edu.pl

Zdjęcia: Marek Mroczkowski