Dyplomy, nagrody i wernisaż XXI Międzyszkolnego Pleneru Malarsko-Rysunkowo-Fotograficznego MIERKI_2016

W sali wystawowej Płockiego Ogrodu Sztuki Szkół LOGOS odbył się wernisaż prac XXI Międzyszkolnego Pleneru Malarsko-Rysunkowo-Fotograficznego MIERKI_2016. Wydarzeniu towarzyszyła uroczystość wręczenia nagród i dyplomów. Jury powołane spośród członków Rady Artystycznej Szkół LOGOS przyznało Nagrodę Główną Karolinie Boruszewskiej z klasy trzeciej I PLP.

Nagrodę Fotografia Pleneru Jury przyznało Marcinowi Kłosowi z klasy drugiej I PLP. Nagrodę Dyrektora Szkół LOGOS Małgorzaty Mroczkowskiej otrzymała Weronika Goździk z klasy drugiej I Prywatnego Gimnazjum plastycznego za zestaw fotografii. Prace malarskie Kingi Skupień z klasy czwartej I PLP wyróżnione zostały Nagrodą Kierownika Pleneru Marka Mroczkowskiego.

Wśród uczestników wernisażu Samorząd Uczniowski Szkół LOGOS przeprowadził głosowanie na Nagrodę Publiczności. Laureatem została Andżelika Miszczuk z klasy trzeciej I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku. Jej prace malarskie były podczas obrad Jury bliskie uzyskania Nagrody Głównej, tym bardziej cieszy werdykt gości wernisażu, którzy wykazali się wyrobionym gustem plastycznym. Wręczenie Nagrody Publiczności odbyło się w drugim terminie z uwagi na usprawiedliwioną nieobecność laureatki.

W głosowaniu publiczności wysoką pozycję zajęły prace Mateusza Zyznowskiego oraz Karoliny Boruszewskiej i Natalii Lezińskiej. Komisja skrutacyjna powiadomiła przy tej okazji, że w głosowaniu uczestniczył cichy wielbiciel talentu Joanny Wysibirskiej, który swój głos wzmocnił narysowanym na kartce sercem. Komisja skrutacyjna uprzejmie informuje, że nie miało to jednak wpływu na wagę głosu.

Wernisaż odbył się pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej. W zgodnej opinii członków Rady Artystycznej Szkół LOGOS wystawa pokazała prace wyróżniające się dużą już biegłością warsztatową młodych przecież adeptów sztuki.

Zgromadzone dzieła malarskie, rysunkowe i fotograficzne znalazły też uznanie w oczach licznych odbiorów nie tylko podczas wernisażu. Dość wspomnieć, że informacja na szkolnym FB dotarła w kilkadziesiąt godzin do ponad 2,6K odbiorców.

Wstęp na wystawę w Płockim Ogrodzie Sztuki Szkół LOGOS przy ulicy Sienkiewicza 26 jest wolny. Warto się pospieszyć, bo kilka prac zamierza nabyć jeden z naszych niedawnych gości Joanna Sarapata.

Zdjęcia:: Marcin Mroczkowski