Wernisaż wystawy „Nieoczywiste” naszej absolwentki Katarzyny Bąkowskiej-Roszkowskiej w Muzeum Mazowieckim w Płocku

W Muzeum Mazowieckim w Płocku odbył się wernisaż prac olejnych i akrylowych Katarzyny Bąkowskiej-Roszkowskiej, absolwentki I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku (2005) i Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2010). Warto podkreślić, że to właśnie jej praca dyplomowa zdobi od lat gabinet dyrektora płockiego „Plastyka”.

Katarzyna Bąkowska-Roszkowska uczęszczała do I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku w latach 2000-2005, gdzie obroniła dyplom i zdała egzaminy maturalne. W latach 2005-2010 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tu obroniła dyplom w Pracowni Malarstwa prof. zw. Wiesława Szamborskiego, a także aneks w Pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych prof. zw. Jacka Dyrzyńskiego. Od 2013 roku kontynuuje studia doktoranckie w warszawskiej ASP.

W 2010 roku artystka była jednym z czterech finalistów prestiżowego konkursu Nagroda Artystyczna Siemensa. Rok później została laureatką XXI Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych Promocje 2011 w Legnicy, gdzie otrzymała Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Swe prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Auxerre, Krakowie, Legnicy, Płocku, Toruniu i Warszawie.

Katarzyna Bąkowska-Roszkowska organizuje również warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, m.in. w Płockiej Galerii Sztuki i Towarzystwie Naukowym Płockim. Od 2012 roku prowadzi wraz z mężem autorską Galerię Sztuki Oficyna przy ulicy Tumskiej 16 w Płocku.

Wystawa w Muzeum Mazowieckim w Płocku przyciągnęła liczne grono miłośników sztuki, w tym uczniów i absolwentów płockiego Plastyka, a także obecnych i emerytowanych członków Rady Artystycznej I Prywatnego Liceum Plastycznego, stając się dobrą okazją do bardzo interesujących spotkań i konfrontacji zebranych dotąd doświadczeń w dziedzinie kultury wysokiej.

https://www.siemens.pl/pl/o-nas/lista-laureatow-art.htm
http://www.artinfo.pl/pl/blog/relacje/wpisy/promocje-2011-ogolnopolski-przeglad-malarstwa-mlodych2
http://galeriaoficyna.pl
http://muzeumplock.eu/pl/kalendarz/nieoczywiste_wystawa