Dyrektorzy liceów plastycznych w płockim „Plastyku” – „Plastyk” na Ogólnopolskiej Konferencji Dyrektorów Szkół Artystycznych w Płocku

„Przyszliśmy, zobaczyliśmy…. i wychodzimy z obrazem wspaniałej szkoły przed oczami”, “Gratulujemy wyboru na patrona szkoły znakomitego artysty, mistrza w zawodzie i patrioty” – to tylko niektóre wpisy w księdze pamiątkowej I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego. Autorami cytatów – dyrektorzy liceów plastycznych Olsztyna, Łodzi, Grudziądza, Mińska Mazowieckiego i Zduńskiej Woli.

Znakomici goście pojawili się w szkole w związku z Ogólnopolską Konferencją Dyrektorów Szkół Artystycznych, organizowaną w Płocku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Nauczycieli Szkół Artystycznych i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Uczestnicy konferencji mogli obejrzeć wystawy przygotowane przez nas w gmachu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego. Do zwiedzania udostępnione zostały także najnowocześniejsze w kraju pracownie I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego oraz ekspozycje w sali wystawowej z okazji nadania imienia „Plastykowi”.