Wernisaż „Przestrzenie” Karoliny Boruszewskiej w Galerii im. Pawła Tencera w Gostyninie

Liczne grono koneserów malarstwa i rysunku przybyło do Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie na wernisaż „Przestrzenie” Karoliny Boruszewskiej, tegorocznej absolwentki I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego w Płocku

Karolina Boruszewska jest laureatką VI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”, III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Autoportret, czyli portret własny” i Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Wisła jaką znam”.

W kwietniu z oceną bardzo dobrą obroniła dyplom w I Prywatnym Liceum Plastycznym im. Władysława Drapiewskiego w Płocku, obecnie zdaje egzaminy maturalne. W Galerii im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie zaprezentowała prace w nagradzanej już konwencji malarstwa – nazwijmy je energetycznym, którego kontrasty temperaturowe zderzyła z ostrą, dynamiczną kreską rysunków wyjętych ze szkicownika drezdeńskiego.

Wśród obecnych byli m.in. pierwsza opiekunka artystyczna Karoliny Anna Buraczyńska, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Aleksandra Milczarek, Zastępca Burmistrza Miasta Gostynin Halina Fijałkowska i przedstawiciel Rady Miasta Gostynin Wiesława Radecka, nauczyciele Karoliny artyści plastycy Anna Macionek-Stańko, Włodzimierz Kwiatkowski oraz Dyrektorzy I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego w Płocku Małgorzata i Marek Mroczkowscy, a także absolwenci i uczniowie słynnej płockiej „szkoły z kulturą”.

http://mck-gostynin.pl/wystawa-malarstwa-i-rysunku-karoliny-boruszewskiej-przestrzenie