Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Szkół!
Szanowni Rodzicie i Opiekunowie!
Drodzy Uczniowie!

Chyba trudno znaleźć kogoś zadowolonego z końca wakacji. Jednak powrót do szkoły może i powinien być doświadczeniem radosnym, wyczekiwanym. Przecież szkoła to nie tylko mury, regulaminy, praca, sprawdziany. To przede wszystkim ludzie, społeczność starszych i młodszych podróżników po nieskończonym świecie wiedzy, idei, odkryć i doświadczeń. Szkoła pozwala rozwinąć intelekt, wolę przezwyciężania trudności, siłę charakteru i pewność siebie – a więc wszystko to, czego potrzeba do realizacji nawet najśmielszych marzeń.

Potwierdzenie tych prawd odnajdujemy również w historii naszej Ojczyzny. Niepodległe państwo polskie nie powróciłoby na mapę Europy, gdyby nie wytrwała praca polskich nauczycieli i wychowawców, gdyby nie powaga i determinacja, z jaką polscy uczniowie traktowali swoją szkolną edukację. Dzięki wiedzy, sumiennej pracy i mężnej walce w roku 1918 Polacy osiągnęli cel, który wielu wydawał się wtedy całkowicie nierealny. Dokonaliśmy czegoś na pozór niemożliwego, bo wierzyliśmy, że chcieć to móc – i że jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy. Gorąco dziękujemy szkołom, które odpowiedziały na nasz apel i włączyły się w obchody tegorocznego wielkiego jubileuszu polskiej wolności.

U progu roku szkolnego 2018/2019 wszystkim Państwu oraz Wam wszystkim, drodzy Młodzi Przyjaciele, przekazujemy serdeczne pozdrowienia. Życzymy wielu sukcesów w szkole oraz szczęścia w kręgu najbliższych, krewnych i przyjaciół. W sposób szczególny pozdrawiamy pierwszoklasistów: ufamy, że będziecie śmiało korzystać z pomocy Waszych wychowawców i nauczycieli oraz że uczniowie starszych klas okażą Wam koleżeńską otwartość i życzliwość. Niech ten rok zapisze się w kronikach polskich szkół jako czas stabilnego rozwoju, nowych wspólnych osiągnięć i ambitnych planów na przyszłość. Wszystkiego dobrego!

Agata Kornhauser – Duda
Andrzej Duda

Autor zdjęcia: Jakub Szymczuk/KPRP

Żródło: http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/inne/art,777,zyczenia-pary-prezydenckiej-z-okazji-rozpoczecia-roku-szkolnego-20182019.html