Warsztaty w Plastyku z naszymi absolwentami i studentami Aleksandrą Kobzą i Przemysławem Sztupeckim

Nasi ubiegłoroczni absolwenci Aleksandra Kobza i Przemysław Sztupecki podzielili się refleksjami o swoich studiach i poprowadzili warsztaty z uczniami klas I i II w ramach lekcji podstaw projektowania prof. Macieja Jeziórskiego.

Aleksandra Kobza obecnie studiuje projektowanie biżuterii na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. To studia ekskluzywne, ponieważ Katedra Biżuterii jest jedyną katedrą o tej specjalizacji w wyższym szkolnictwie artystycznym w Polsce. Kształci projektantów biżuterii i form złotniczych. Studenci projektują i wykonują między innymi biżuterię unikatową i przemysłową, przedmioty na stół, galanterię metalową, medale, statuetki.

Przemysław Sztupecki, również nasz ubiegłoroczny absolwent, podzielił się uwagami na temat pracy w Radiu RPL FM 88,1 MHz Płock oraz studiowania realizacji dźwięku w Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie, gdzie nabywa wiedzę i umiejętności z zakresu pracy w studiu nagraniowym, w radiu, dla potrzeb telewizji oraz techniki scenicznej – nagłośnienia koncertów i imprez plenerowych.

Zajęcia przebiegały w miłej i słodkiej atmosferze. Red. SI pragnie wyrazić słowa uznania i podziękowania Oli i Przemkowi za twórcze podejście do swoich młodszych kolegów i koleżanek.