Wycieczka do Warszawy: Kronspan Design Center, Grupa 5 Architekci, Galeria Figur Stalowych, Salon VR Project

Wycieczka do Warszawy uczniów klasy I A i II A. Celem biuro projektowe (ul. Twarda 2/4), pracownia architektoniczna (ul. Aleksandra Weinerta 16A), galeria (Plac Defilad 1) i salon VR (stacja M1 „Świętokrzyska”) w ramach specjalizacji aranżacja wnętrz i techniki malarskie.

Pierwszym punktem programu wizyta w Kronospan Design Center i poznanie zaawansowanych technologicznie materiałów dedykowanych branży wnętrzarskiej, meblarskiej i budowlanej. Uczniowie mogli zobaczyć nowoczesny showroom zaprojektowany przez pracownię JMW Architekci z myślą o architektach, projektantach wnętrz i stolarzach. Obiekt znajduje się w budynku Cosmopolitan, którego architekturę stworzył uczeń Ludwiga Miesa van der Rohe Helmut Jahn, projektujący m.in. Sony Center w Berlinie (DEU), porty lotnicze Kolonia/Bonn (DEU), Bangkok-Suvarnabhumi (THA), Chicago (USA).

Kolejnym punktem była pracownia Grupa 5 Architekci. Jej współwłaściciele Krzysztof Mycielski i Rafał Zelent opowiedzieli o zaprojektowanym wraz z BAAS Arquitectura (ESP) i nominowanym do UE Mies van der Rohe Award budynku Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zespół pięciu architektów współpracował przy realizacjach tak prestiżowych jak biurowiec Metropolitan (sir Norman Foster, GBR) czy Ambasada Królestwa Niderlandów (Erick van Egeraat Associated Architects, NLD) w Warszawie.

W drugiej części dnia można było docenić precyzję wykonania dzieł z recyclingu prezentowanych w Sali Ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki jako Galeria Figur Stalowych. Autorem projektu jest Jose Mariusz Olejnik z Pruszkowa. Kolejną atrakcją stał się Salon VR Project usytuowany w podziemnym pasażu przy stacji metra linii M1 „Świętokrzyska”, gdzie uczniowie mieli do dyspozycji najnowocześniejsze zestawy HTC Vive, OCULUS Rift, gogle SAMSUNG GEAR VR, malowanie Tilt Brush. Opieką służyli artyści plastycy Maciej Jeziórski, Anna Macionek-Stańko i z-ca dyr. Marcin Mroczkowski (FOTO).