Uczniowie klasy III A na wernisażu wystawy Mariusza Łukasika w Płockiej Galerii Sztuki – w relacji Martyny Cholewińskiej i Wiktorii Sobótki (III A)

Martyna Cholewińska, Julia Chrobocińska, Zuzanna Jakowska, Natalia Jaskułowska, Wiktoria Sobótka i Martyna Wiśniewska z klasy III A uczestniczyły w wernisażu wystawy „Czas przemijania minął” Mariusza Łukasika w Płockiej Galerii Sztuki.

Dnia 25 października 2019 roku o godzinie 18:00 w Płockiej Galerii Sztuki odbyła się pierwsza od wielu lat indywidualna wystawa Mariusza Łukasika pod tytułem „Czas przemijania minął”. Wystawa przedstawia blisko 70 prac artysty, które tworzone były latami i pochodzą z różnych cykli, w tym: Exystentia Fluxa, Toya czy Hiszpańska seria. Artysta zwraca uwagę na detal, grę między światłem i mrokiem oraz nie boi się łączyć technik, a jego twórczość często określana jest jako metafizyczna.

Mariusz Łukasik to mistrz tworzenia klimatu, jest wszechstronnym, nieograniczającym się artystą, który potrafi poświęcić dużo czasu na jeden projekt, dopóki nie osiągnie zadowalającego go efektu, choć jako perfekcjonista często powtarza, iż jego prace nigdy nie są w pełni skończone. Wystawa pokazuje jego niekonwencjonalny sposób patrzenia na świat. Wernisażowi towarzyszył katalog z reprodukcjami dzieł oraz tekstami problemowymi Krzysztofa Cichonia i Bogny Gniazdowskiej.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w takich przedsięwzięciach, gdyż poszerza to ich horyzonty. Dzięki takim wydarzeniom przyszli artyści mogą obcować ze sztuką oraz mają możliwość rozmowy z twórcami dzieł, a także – co nie bez znaczenia – fotograficznej dokumentacji obiektów kultury i osobistych spotkań.

Tekst i zdjęcia: Martyna Cholewińska i Wiktoria Sobótka