Debiutancki wernisaż fotografii Alicji Dziedzic – w relacji Karola Jóźwiaka (II B)

Dnia 16 listopada 2019 roku w foyer Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku odbył się wernisaż fotografii pt. ,,Kształtem miłości piękno jest…” uczennicy klasy III B Alicji Dziedzic.

Wystawa była dodatkiem do sztuki ,,Skowronek” wg Cypriana Kamila Norwida i Kazimierza Józefa Węgrzyna w reżyserii i aktorskim wykonaniu Barbary Misiun, do której Alicja wykonała także plakat teatralny. Młoda artystka zaprezentowała trzydzieści czarno-białych fotografii przedstawiających szeroko rozumiane piękno.

Na zdjęciach znalazła się natura, zwierzęta, fotografie uliczne, a także portrety ludzi młodych, jak i starszych. Debiutowi Alicji towarzyszyli liczni goście, duża część nich to uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły.

Według mnie wystawa była naprawdę doskonała, prace świetnie wpisywały się w jej tytuł, każde zdjęcie zachęcało do dłuższej refleksji, opowiadało historię. Alicja godnie prezentuje naszą szkołę poza jej murami.

Tekst: Karol Jóźwiak, klasa II B

Zdjęcia: udostępnione (w ustalonej kolejności) przez Alicję Dziedzic

Wybór zdjęcia przewodniego: Red. SI