Adriana Leśniewska – laureatką XXIII Turnieju Jednego Wiersza o Gostyniński Laur

Uczennica klasy II C I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku zwyciężyła w turnieju Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie.

W XXIII Turnieju Jednego Wiersza o Gostyniński Laur autorzy prezentowali osobiście online jeden niepublikowany utwór poetycki o dowolnej tematyce. Wierszem „Nieustannie” Adrianna Leśniewska zyskała najwyższe uznanie jury i otrzymała laur w kategorii szkół średnich.

Jury stanowili: Magdalena Garstka – instruktor Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie, Mariusz Pogonowski – aktor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, Prezes Stowarzyszenia Teatru Per Se i Tomasz Kamiński – wokalista, skrzypek, autor tekstów i muzyki, współtwórca słynnej Nocnej Zmiany Bluesa.

Po ogłoszeniu wyników XXIII Turnieju Jednego Wiersza o Gostyniński Laur odbyło się spotkanie autorskie i koncert jazzowy online zespołu w składzie: juror Tomasz Kamiński – skrzypce i kompozycje, Jan Paweł Kamiński – gitara akustyczna i elektryczna i Krzysztof Mróz – kontrabas i gitara basowa.

Zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie

https://mbpgostynin.naszabiblioteka.com/n,turniej-jednego-wiersza-o-gostyninski-laur-2020