Ilustrowaliśmy książkę Jacka Ostrowskiego „Tajemnice Tumskiej Góry”

Okładkę oraz ilustracje malarskie i rysunkowe książki wznowionej przez Książnicę Płocką im. Władysława Broniewskiego opracowali nasi uczniowie z klasy II D, III A, III B i IV A.

Okładkę, a także jedną z ilustracji zaprojektowała Marta Popławska z klasy III B. Autorami pozostałych są: Natalia Gerwatowska, Dominika Hajnowska, Adrianna Kołodziejska, Marta Kwiatkowska, Paulina Sobiecka i Julia Wójcik z klasy II D, Malwina Kobuszewska, Monika Makowska, Aleksandra Pawlak i Olga Więckowska z klasy III A, Jakub Bregier, Konstancja Kołodziejczyk i Milena Łukasiak z klasy III B oraz Mateusz Miętus z klasy IV A.

Prace powstały na zajęciach, częściowo zdalnych, pod kierunkiem artysty plastyk prof. Magdaleny Sikorskiej-Tokarskiej. Zróżnicowane technicznie i warsztatowo, stanowią ciekawe i atrakcyjne ubarwienie powieści przygodowej, której akcja toczy się w tajemniczych przestrzeniach tysiącletniego Płocka, siedziby trzech władców Polski – księcia Władysława I Hermana, księcia Bolesława III Krzywoustego i księcia seniora Bolesława IV Kędzierzawego.

Dyrektor Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego Joanna Banasiak w liście do Dyrektor I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego Małgorzaty Mroczkowskiej napisała między innymi, że prace malarskie i rysunkowe „oddają tajemniczy klimat powieści i sprawiają, że staje się ona jeszcze bardziej intrygująca. Dzięki atrakcyjnej szacie graficznej publikacja zyskuje nową jakość […] staje się efektem współpracy międzypokoleniowej”. Dzieło ładnie wydrukował Mediakolor.