Na ten dzień czekaliśmy od października

Mamy nauczanie hybrydowe i od razu zajęcia między innymi w plenerze – tu klasa II B pod kierunkiem artysty plastyk prof. Anny Wojnarowskiej.

Ćwiczenia rysunku szczegółów botanicznych, także pierwsze próby rysowania portretu flamastrem, a zatem bez możliwości poprawek i jedną linią ciągłą (kompozycja, światłocień, 3D równocześnie w głowie).

Dzień pierwszy nauki w trybie hybrydowym, kiedy nadal pamiętamy o maseczkach, dezynfekcji i dystansie w przestrzeniach zamkniętych.

Od poniedziałku nasi uczniowie (16 i 17-latkowie) rozpoczęli rejestrację na szczepienia. To budujące, że mając podręcznikowe treści o kamieniach milowych w historii szczepień świeżo w pamięci – to choćby szczepionki przeciwko ospie (Edward Jenner, 1796, eradykacja 1980), wściekliźnie (Ludwik Pasteur, 1882), chorobie Heinego-Medina (Hilary Koprowski, 1950, eradykacja w rezolucji WHO 1988), obrażającym rozum fobiom i antyszczepionkowym zabobonom nasi uczniowie nie ulegają.

Zarząd I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku z przyjemnością konstatuje, że proces szczepień ochronnych wszystkich pracowników szkoły (kadry pedagogiczno-artystycznej, sekretariatu, księgowości, pracowników porządkowych) przeciw SARS-CoV-2 jest już niemal zakończony.

Członkowie Zarządu przekazują słowa najwyższego uznania i serdecznego podziękowania za prozdrowotną postawę wyrażającą się troską kadry szkolnej także o zdrowie i życie naszych uczniów i warunki bezpiecznej nauki.