XXIX prestiżowa rekrutacja do Plastyka. Kandydaci z czterech województw

Od lat utrzymuje się duże zainteresowanie nauką w słynnej już płockiej szkole artystycznej. Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia w większości pochodzą z województwa mazowieckiego, a także łódzkiego i kujawsko-pomorskiego, a nawet lubuskiego.

Uczniowie, którzy pomyślnie przeszli procedurę naboru, reprezentują siedem powiatów: gostyniński, grodziski, kutnowski, lipnowski, płocki, płoński, żagański i utworzą trzy oddziały kolejnej klasy pierwszej. Warto podkreślić, że w tym roku publiczne licea plastyczne utworzyły jedynie po dwa oddziały klasy pierwszej.

Przyjęci do I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku uczniowie są absolwentami trzydziestu szkół podstawowych w dwudziestu miejscowościach: Biała, Ciachcin Nowy, Drobin, Gąbin, Gostynin, Grodzisk Mazowiecki, Kępa Polska, Łąck, Płock, Przecław, Raciąż, Radzanowo, Rogozino, Siecień, Sikórz, Skępe, Strzelce, Święcieniec, Tłuchowo, Wyszyna.

Rada Artystyczna I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku z zadowoleniem oceniła umiejętności rysunkowe, malarskie i fotograficzne nowo przyjętych uczniów. Znalazło to również odzwierciedlenie w nadesłanych pracach XI Regionalnego Konkursu Plastycznego „Mój krajobraz”.