„1000 użytkowników lubi to”

1000 (słownie: tysiąc) niewymuszonych polubień oficjalnego konta I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego na Facebooku.

Publikowane od 5/06/2015 posty dotyczą zarówno bieżącego życia artystycznego szkoły, jak i kluczowych wydarzeń związanych z polityką rozumianą klasycznie, jako „roztropną troską o dobro wspólne” (Jan Paweł II, Sejm i Senat RP, 11/06/1999), a zatem aktualnych problemów naszej narodowej wspólnoty (miejsce Polski w Europie i na świecie, bezpieczeństwo i obronność, gospodarka, finanse, nauka, edukacja, kultura, zdrowie publiczne, sport, etc.), którymi interesują się – jak ich określali starożytni Grecy – „polites” (gr. οι πολίτεσ), w przeciwieństwie do „idiotes” (gr. ἰδιῶται) – współczesnych postmodernistycznych laików, ignorantów, a którymi interesować się powinni pragnący otrzymać świadectwo dojrzałości uczniowie nowoczesnej polskiej szkoły średniej.

Bez wątpienia jest to najlepszy szkolny FB w mieście i jeden z kilku najlepszych FB liceów sztuk plastycznych w kraju.

Informacja o wydarzeniu zakończona jest na Facebooku słowami: „Najuważniejszym obserwatorom i czytelnikom – ukłony. Red. FP/FB”.

Red. SI przyłącza się do ukłonów.