Jubileuszowy album „25 egzaminów dyplomowych i matur w I Prywatnym Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku w latach 1998-2022”

25. uroczystości wręczenia świadectw ukończenia Plastyka towarzyszyła jubileuszowo-albumowa publikacja prof. Marka Mroczkowskiego, wręczana absolwentom, członkom Rady Pedagogicznej, dostojnym gościom.

Album liczy siedemdziesiąt cztery strony, w tym dwadzieścia pięć tableau. Wydawca: I Prywatne Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku. Drukarnia: Mediakolor.

Na temat I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku powstały dotychczas, czworga różnych autorów, prace naukowe: licencjat w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku (2006), magisterium na Wydziale Zarządzania Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku (2017) oraz na studiach podyplomowych: na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (1999), w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku (2000), w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk i Collegium Civitas w Warszawie (2013).

Podstawowym opracowaniem pozostaje napisana przez prof. Marka Mroczkowskiego na XXV-lecie szkoły monografia „Szkoła z kulturą. I Prywatne Liceum Plastyczne im. Władysława Drapiewskiego. Zarys dziejów i osiągnięć w latach 1993-2018” (2018).

Zdjęcia: ks. kan. Jarosław Mokrzanowski, artysta fotograf prof. Adam Bębenista, prof. Marcin Mroczkowski, prof. Marek Mroczkowski.