Ponad 1400 obserwujących

Liczba obserwujących oficjalne konto na Facebooku I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku systematycznie rośnie.

I Prywatne Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku posiada, oprócz oficjalnej, wymaganej przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie strony internetowej, także oficjalne konto na Facebooku https://www.facebook.com/liceumplastycznewplocku

To już ponad 1116 artykułów na stronie internetowej i ponad 2500 postów na Facebooku. Publikacje dotyczą aktualnych wydarzeń szkolnych oraz osiągnięć uczniów i nauczycieli, a także problematyki ważnej dla młodzieży licealnej, obejmującej szerokie spektrum zagadnień współczesnej Polski, Europy i świata.

Są zgodne z zasadami kultury śródziemnomorskiej, opartymi o grecką filozofię, rzymskie prawo i etykę chrześcijańską. Greckie pojęcie „polites” (πολίτες) oznaczało obywateli zainteresowanych polityką, czyli sprawami polis, „idiotes” (ιδιώτες) z kolei oznaczało laików, bez orientacji w problemach wspólnoty, często w stanie anomii (zob. Robert K. Merton, Sociological Ambivalence and Other Essays, wyd. Free Press, University of California, 1976). Najczęściej ci drudzy stają się, jak to określił Władimir Lenin, pożytecznymi idiotami (ros. полезные идиоты).

Skany ukazują wzrost liczby obserwatorów z 1100 do 1200 na początku marca 2023 roku do obecnego poziomu ponad 1400. Obydwa konta redaguje Zastępca Dyrektora I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku Marek Mroczkowski.

Ukłony dla obserwatorów i uważnych czytelników obu szkolnych mediów.