Klasy I A, II A i IV A – w Poznaniu

W programie Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz (rok zał. 1919), Międzynarodowe Targi Poznańskie (rok zał. 1921), Swiss Krono (rok zał. 1966).

Na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz uczniowie pod kierunkiem dr. Szymona Nawoja – Kierownika Pracowni Projektowania Wstępnego Katedry Architektury Wnętrz Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii uczestniczyli w zajęciach z podstawowych zagadnień i problemów projektowania wnętrz mieszkalnych.

W części pierwszej odbyła się prezentacja i omówienie podstawowych kwestii projektowych, takich jak skala, ergonomia, obrazowanie, rzutowanie. W części drugiej warsztaty: opracowanie przez uczestników układu funkcjonalnego wybranego wnętrza mieszkalnego na podstawie dostarczonych materiałów i ze wsparciem merytorycznym dr. Szymona Nawoja.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich uczniowie zwiedzali ekspozycję Meble Polska, czyli największe kontraktacje meblowe w Europie Środkowo-Wschodniej. To równocześnie największa na świecie prezentacja oferty polskiego przemysłu meblarskiego, możliwość zapoznania się z najnowszymi kolekcjami, spotkania liderów rynku i zawarcia kontraktów z producentami z Polski i krajów sąsiednich.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie ekspozycji targów Home Decor, na których przedstawiciele salonów meblowych mogą składać zamówienia na artykuły wyposażenia wnętrz. Ponad połowa kupców zawierających kontrakty na obu ekspozycjach stanowią kupcy z zagranicy.

Ostatnim punktem wycieczki edukacyjnej była wizyta w Swiss Krono Poland, gdzie uczniowie uczestniczyli w prezentacji światowego lidera w dziedzinie produktów drewnopochodnych oraz w warsztatach projektowych dotyczących tworzenia materiałów boardów.

Wyjazd zorganizował i poprowadził prof. Maciej Jeziórski (także zdjęcia), ze wsparciem prof. Piotra Wiśniewskiego.