W roli aktorów i reżyserów!… Zapraszamy do płockiego Plastyka na zajęcia lekcyjne z podstaw fotografii i filmu

Do jednych z najciekawszych zajęć w I Prywatnym Liceum Plastycznym w Płocku zaliczyć można „podstawy fotografii i filmu”. Przez cztery lata młodzież poznaje tajniki fotografii i sztuki operatorskiej. Wykłady i ćwiczenia realizowane są w sali lekcyjnej i sali wystawowej. Szczególnie interesujące są zajęcia młodych filmowców w plenerze, gdzie często prawdziwym wyzwaniem jest walka z wiatrem i światłocieniem. Tu warto zauważyć, że aktorskie i reżyserskie ćwiczenia odbywają się m.in. na reprezentacyjnych trawnikach przed gmachem Szkoły pod trzema pomnikami przyrody – robinią akacjową (Robinia pseudoacacia), surmią żółtokwiatową (Catalpa ovata) i jesionem wyniosłym (Fraxinus excelsior). To jedyne takie miejsce w Polsce…

Uczniowie mają możliwość pracy na najnowocześniejszym, profesjonalnym sprzęcie fotograficznym i filmowym, jaki stosowany jest m.in. w Telewizji Polskiej S.A. Do ich dyspozycji jest zestaw lamp błyskowych Powerlux, tła i blendy fotograficzne Lastolite, a także zestaw do produkcji telewizyjnej i filmowej składający się z kamer SONY, JVC, oświetlenia planu zdjęciowego, wysokiej klasy mikrofonów bezprzewodowych.

To wszystko sprawia, że uczniowie mogą poczuć się jak w prawdziwym studiu fotograficznym bądź też na planie filmowym, czego doskonałym przykładem może być zabawa w modela czy scenki rodzajowe, które umożliwiają młodym filmowcom rozwijanie własnej aktorskiej i reżyserskiej kreatywności. Widać to zwłaszcza na sympatycznych zdjęciach, które uwieczniły ćwiczenia praktyczne uczniów przesławnych klas II i III płockiego Plastyka.

Zapraszamy do szkoły!

Zdjęcia: Tomek Chmielecki