Kinga Murawska – czyli plastycy są bardzo dobrzy także w ortografii

Kinga Murawska – uczennica klasy III I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku i Stypendystka Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej w roku szkolnym 2012/2013, została laureatką dyktanda zorganizowanego w ramach VI Płockich Targów Edukacyjnych. Patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Płocki Michał Boszko oraz Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.

Szóstą już edycję Płockich Targów Edukacyjnych uroczyście otworzyła w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica dnia 15 kwietnia 2013 roku Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Seredyn, która stwierdziła m.in., że to w takich miejscach jak to młodzi ludzie poznają nowe trendy edukacyjne, dokonują wyborów, które zaważą na całym ich życiu.

Z tej okazji wręczone został dyplomy laureatów Dyktanda Płockich Targów Edukacyjnych 2013. Zdobywczynią drugiego miejsca została Kinga Murawska – uczennica klasy III I Prywatnego Liceum Plastycznego, która jednym tylko punktem ustąpiła koleżance z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Małachowskiego w Płocku. To wielki sukces utalentowanej nie tylko plastycznie uczennicy, Stypendystki Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej w roku szkolnym 2012/2013. Kinga Murawska jest uczennicą polonistki prof. Bożeny Piórkowskiej, a zachęt do udziału w dyktandzie nie szczędził i opieki duszpasterskiej nie odmówił katecheta prof. Krzysztof Dobaczewski.

W ramach Płockich Targów Edukacyjnych swą ofertę przedstawiło prawie siedemdziesięciu wystawców ze szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i uczelni wyższych, prezentujących oferty edukacyjne szkół publicznych i niepublicznych różnych szczebli, instytucji szkoleniowych oraz firm związanych z branżą edukacyjną, w tym prowadzone przez LOGOS Sp. z o.o. I Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Marceliny Rościszewskiej i I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku przy ulicy Sienkiewicza 26.

Organizatorami Płockich Targów Edukacyjnych były: Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku, Powiatowy Urząd Pracy w Płocku, Miejski Urząd Pracy w Płocku, Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego i Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku.