Śladami starszych kolegów. Tomasz Ściechowicz, uczeń klasy I – do Brukseli!…

Tomasz Ściechowicz – uczeń klasy I I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku, został laureatem konkursu „Płock w Unii Europejskiej”. W nagrodę uda się do Brukseli w dniach 14-17 maja 2013 roku. W ubiegłym roku laureatami konkursu byli Kamila Rudnicka – klasa II i Krzysztof Orankiewicz – klasa IV (obecnie student I roku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie).

Tomasz Ściechowicz odbierze nagrodę z rąk Jolanty Hibner – Posła do Parlamentu Europejskiego, patrona i fundatora nagrody. Uroczystość odbędzie się dnia 11 maja 2013 roku na Starym Rynku podczas XV Pikniku Europejskiego. Konkurs organizowany był przez Urząd Miasta Płocka, Międzynarodowe Centrum Rozwoju Lokalnego CIFAL Płock oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku.

W liście skierowanym do Małgorzaty Mroczkowskiej – Dyrektora I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku Litosława Koper – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego napisała m.in.: Z radością informujemy, iż uczeń Pani szkoły Tomasz Ściechowicz został laureatem drugiej edycji konkursu „Płock w Unii Europejskiej” […] Słowa uznania należą się również Pani Magdalenie Sikorskiej-Tokarskiej, która kolejny raz przygotowała laureata. Podopieczni Pani Magdaleny znaleźli się wśród nagrodzonych również w ubiegłorocznej edycji konkursu. W imieniu organizatorów gratulujemy tak zdolnych uczniów i wspaniałych nauczycieli.

Zdjęcia i skan: Marek Mroczkowski